• σελίδα Αστέρα Τρίπολης
  • σελίδα ολυμπιακού βόλου

22 Μαΐ 2011

«Άνοιξε λογαριασμό» ο Κόκε

Ο Σέρχιο Κόκε πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα των Χιούστον Ντάιναμο στην ισοπαλία 2-2 με τους Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς έξι λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι που ήταν το ντεμπούτο του στο MLS.

Καλύτερο τρόπο για να ξεκινήσει την καριέρα του στις ΗΠΑ ο Σέρχιο Κόκε δεν θα μπορούσε να φανταστεί. Ο μέχρι πρότινος παίκτης του Άρη πέρασε σαν αλλαγή στο 76’ του παιχνιδιού των Χιούστον Ντάιναμο κόντρα στους Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς και κατάφερε να σκοράρει έξι λεπτά αργότερα.
Μετά από εκτέλεση κόρνερ και φάση διαρκείας ο ισπανός πέτυχε το γκολ που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με προβολή μέσα στην περιοχή.

Στις καθυστερήσεις οι Ρεντ Μπουλς, που αγωνίστηκαν χωρίς τον Τιερί Ανρί ισοφάρισαν και χάλασαν με αυτόν τον τρόπο την γιορτή του Κόκε.